Allegri kundër Mourinho-s, Juventus kërkon 'kokën' e Romës! 'Special 1': 'Zonja' favorit për fitimin e titullit

Seria A luan sonte një prej betejave më interesante të kampionatit, pasi në orën 20:45 do të vihen përballë Juventus dhe Roma, ose ndryshe Allegri kundër Mourinhos. Në tabelën e klasifikimit verdhekuqtë qëndrojnë më lart se ‘zonja e vjetër’ me katër pikë më shumë, por Juventus ka një marsh të frikshëm pas krizës së fillimsezonit.

Të besuarit e Allegrit kanë 3 fitore radhazi, por për të katërtën ka shumë pikëpyetje. Allegri do të duhet t’ia dalë pa Alvaro Moratën e dëmtuar, ndërsa Rabiot është në pikëpytje edhe pse e ka kaluar COVID-in. Nga ana tjetër edhe Paolo Dybala nuk jep shpresë për këtë supersfidë, ndërsa Roma përveç Spinazolës vuan edhe dëmtimin e Smalling. Abraham me shumë mundësi do ta nisë nga stoli, ndërsa sipas 'special 1' Juventus mbetet pretendenti kryesor për të fituar kampionatin.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Escobar mbërrin sot në Tiranë, takohet me Bashën e Ramën! Axhenda e zyrtarit të lartë amerikan