Altin Rraklli në 'Minuta Zero' në Report Tv: Shqiptarët bëjnë atmosferën, mos festojmë vetëm para ndeshjes! Skeptik për Gjermaninë


Ish-sulmuesi Altin Rraklli foli nga Gjermania për "Minuta Zero", që zbuloi se ka nisur punë si drejtor sportiv në një klub gjerman. Më pas Rraklli analizoi edhe Euro 2024.

"Në Gjermani atmosfera është e madhe, këtu entuziazmin e bëjnë të huajt. Shqiptarët po bëjnë spektakël, e kemi traditë këtë ne. Kjo ka një "kleçkë", se ne e bëjmë festën para ndeshjes dhe nuk ka ecën pastaj. Shpresoj që nesër të festojmë në fund.

Gjermani - Skoci? Jam skeptik për Gjermaninë. Janë tre lojtarë të rinj, edhe Kross i kthyer. Uirtz më duket "i lodhur" gjatë kampionatit me Leverkusen. Kam pikëpyetjet e mia për ta. Skocia është e sikletshme si kundërshtar, por jo shumë e fortë", tha Rraklli.


Lajmi kryesor:

'Minuta Zero' në Report Tv, fillon emisioni i Euro 2024! Rraklli: Shqiptarët bëjnë atmosferën! Andrea Marko: Gjermania grup të kalueshëm, vlen historia


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë