Ambasada Amerikane uron Festën e Çlirimit: Të kujtojmë sakrificat e shqiptarëve

Ambasada Amerikane uron Festën e Çlirimit: Të kujtojmë sakrificat e shqiptarëve

1669715837_3172400035082604246624534092532471626687784n.jpg

Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar sot Ditën e Çlirimit të Shqipërisë dhe ka nënvizuar rëndësinë që ka kjo ditë për popullin shqiptar. Përmes një postimi ne facebook, ambasada ka shkruar shkurtimisht historinë e çlirimit të Shqipërisë   nga pushtimi nazist në Luftën e Dytë Botërore, duke theksuar se duhet të kujtojmë sakrificat e popullit shqiptar pasi ky është një moment i lavdishëm.

“Shqipëria feston 78-vjetorin e çlirimit nga pushtimi nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ky rast shërben si kujtesë për sakrificat e popullit shqiptar dhe si një mundësi për të kremtuar një moment të lavdishëm të historisë shqiptare. Gëzuar Festën e Çlirimit, Shqipëri!”, shkruan Ambasada amerikane.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga muret te sistemi i kondicionimit, 8.1 milionë lekë tender për rikonstruksionin e Gjykatës Kushtetuese

Nga muret te sistemi i kondicionimit, 8.1 milionë lekë tender për rikonstruksionin e Gjykatës Kushtetuese