Ambasadorja Yuri Kim u prit nga këshilltarët e Presidentit, Meta: Nuk jam njeri i papunë të pres këdo, të kërkojë takim zyrtar

Ilir Meta

Pesë ditë më parë ambasadorja e ShBA, Yuri Kim shkoi në Presidencë ku nuk u prit nga Presidenti Ilir Meta, por këshilltarët e tij. Këtë fakt e ka pranuar edhe vetë Kreu i Shtetit, i cili është shprehur se nuk ka pasur kërkesë për një takim zyrtar nga ana e ambasadores.

“Ore unë nuk jam njeri papunë që do pres pa orë këdo”, tha Meta, ndërsa shtoi se po të kishte kërkuar takim zyrtar ambasadorja Kim, do ishte pritur si e tillë.

“Këto janë mashtrime që shpërndan Fuga me ata që ka Rama në Ambasada. Nuk është e vërtetë që ka kërkuar takim zyrtar me presidentin. Kur ajo të kërkoj takim zyrtar dhe do pritet në mënyrë zyrtare. Takimin e kanë kërkuar këshilltarët dhe është takuar me ta”, tha Meta për emisionin "Opinion" një ditë më parë.

I pyetur nëse mesazhi i ambasadores së SHBA i drejtohej atij, Meta tha se mesazhi ishte për Ramën.

“Zotëri, nuk ka si ta ketë për mua ambasadorja. Unë jam kryetar i shtetit dhe nuk kam si të jem aktor politik. Për opozitën nuk e ka se ajo s’ka ndikim në Reformë. Kështu në Shqipëri ka vetëm një aktor politik dhe ai është Edi Rama. Ka dhe një tjetër, që janë këto dy ambasada që duhet të përgjigjeshin për këto paanësi”, u shpreh kreu i Shtetit, Ilir Meta.

 

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • Otrimalosh: 27/05/2020 18:00

  Te lumte Ilir!Je Président dhe ke personalitetin tend dhe te Shtetit!Nuk ke pse behesh servile e lapanjoz sic rendom behen te tjeret!fundja,nje jeté ka njeriu!

  Përgjigju
 • Iris: 27/05/2020 03:02

  Me c'pune je I zene ore damblla,s'le fshat plazh e mal pa vizituar Je bere si sekser turizmi,sa per mesazhin ,mos e dridh ,se ishte direct per ty .Po te donte Ramen,aty e kishte,s kishte nevoje U.S.A. per tellall Skrapari.

  Përgjigju
 • O Ilir o ilir: 26/05/2020 21:10

  Mbaje brënda se e Ke mir

  Përgjigju
 • Cubi: 26/05/2020 20:01

  Ka shum pun legeni. Se ka ore studimi tek sali qeni. LEGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigju
 • Lavire Monik: 26/05/2020 16:21

  Meta nuk e pret une do ti haj veshet Ambasadores.

  Përgjigju
 • Populli: 26/05/2020 14:15

  Te refuzosh ambasadoren e USA ne takim pune per hallin e Shqiperise dhe Shqipatereve do te thote te refuzosh dhe poshterosh popullin tend që aq shume e do USA si vendin e lirise dhe demokracise boterore. Do te thote te refuzosh Presidentin e USA sepse ambasadoret jane te derguarit fuqiplote te tij... Dmth që Meta ja beri vetes... Do te ike per lesh dhie...

  Përgjigju
 • Hinglateri: 26/05/2020 13:35

  O fshatar i mu*** u bete ti hajdut o familje vampiresh e mafioz ti besh karshillek Ambasadores se U S A? ty ta befte Kina nenen o legen presilesh.

  Përgjigju
 • Tatimi: 26/05/2020 13:13

  S'po shohim rezultat u lodhëm me këtë delenxhi shkëdhatë po fusni në burg si fillim Shpëtim Gjikën e Skënder Gjinushi që kanë bërë kërrrrdinë në Vlorë me pronat e të tjerëve që kryeministri aktual i ka futur shkelmin për pesë lekë

  Përgjigju
 • Delinquenti: 26/05/2020 11:28

  Ha ha o ILIRUC je shum I vogel akoma or budall ato qe ti nuk don ti presesh TI FUSIN KOMET E GJITH SHPISE TATE ME NJI KEPUC NUMER 35 jo mo komet tuja po' si duket se ke mor vesh hala ket gjo po' prit se do te shofim se edhe ne gallat dum por do te jete vone, ndoshta bon zgjidhjen e funit kush e di ti è din se kush osht ajo

  Përgjigju
 • Sportisti: 26/05/2020 11:21

  Kur lepuri i bën të fortin ARIUT! Nuk luhet bixhoz me Amerikën!

  Përgjigju
 • Dun: 26/05/2020 10:30

  Qenit kur i vjen ngordhja shkon shurron tek pragu xhamise

  Përgjigju
 • ERDHI: 26/05/2020 10:27

  O ilir kak meta camdauni ka filluar Reçi po të pret bëhu gati o palaço e edepsëz bur. Për të prit plera si edmond bajga budina e vllai tij fantomas ke koh ti presësh. Po të rëshket toka nën këmb.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ulet numri i viktimave në Itali, 7 humbje jetë nga COVID në 24 orë, 192 raste të reja