Ana tjetër e tifozëve të Lazio-s, banderolë mbështetesë në Olimpico: Forca Hysaj!

Ana tjetër e tifozëve të Lazio-s, banderolë mbështetesë në Olimpico: Forca Hysaj!

Pas shumë ditëve përplasje dhe peripeci më në fund sinjale paqeje mes Elseid Hysajt.

Mediat italiane shkruajnë se disa tifozë të Lazio-s kanë shkruar një banderolë mbështetëse për futbollistin shqiptar, që ditët e fundit ka qenë nën sulmuesin e vazhdueshëm të ultrasve të djathtë, për shkak të këngës ‘Bella Cao’ që mbrojtësi këndoi në prezantimin para shokëve të rinj të skuadrës.

‘Daje Hysaj’, ose ‘Forca Hysaj’ është shkruar në banderolën për futbollistin shqiptar. Në këtë formë tregohet se ka edhe një pjesë të tifozëve të Lazio-s që e kuptojnë se qëllimi i futbollistit ishte vetëm një rit kur dikush i ri vjen në skuadër dhe asgjë më shumë.

Kënga ‘Bella Cao’ i dedikohej partizanëve, ndërsa ultrasit e Lazio-s janë të deklaruar si fashistë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Po me Bajramin e shkretë çfarë patët?

Po me Bajramin e shkretë çfarë patët?