Andrea Marko në “Botërori +”: Ekipet jo pretendente, shpresa te portierët

Andrea Marko në “Botërori +”: Ekipet jo pretendente, shpresa te portierët

Andrea Marko në Botërori +

Specialisti i futbollit Andrea Marko, analisti i Kupës së Botës në emisionin “Botërori +”, ka vënë theksin te portierët, ku tashmë kanë një rol përcaktues dhe dita e djeshme e dëshmoi më mirë…

Jemi në një fazë ku një gabim të nxjerr jashtë. Ndaj skuadrat përgatiten për gjithçka, ku rol përcaktues kanë edhe portierët. E kemi thënë që gabimi i portierit është faj. Tani, në fazën me eliminimin direkt, përgjegjësia e portierëve rritet akoma më shumë.
Trajnerët shkojnë deri aty sa të mendojnë edhe penalltitë dhe këtu hyjnë në rolin kryesor portierët. Trajneri gjen alibi, ndërsa portieri mund të shpallet heroi i ndeshjes, siç i ndodhi Subasiç të Kroacisë.

 Andrea Marko.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Të hënën përballja, trajneri i Polonisë: Shqiptarët i vlerësojmë shumë, por do vendosim ne!

Të hënën përballja, trajneri i Polonisë: Shqiptarët i vlerësojmë shumë, por do vendosim ne!