Anti-informaliteti/ Kapet me shkelje edhe kompanja BP, solli karburant avionësh me cilësi të dobët

Anti-informaliteti/ Kapet me shkelje edhe kompanja BP, solli karburant avionësh me cilësi të dobët

Në kuadër të aksionit anti-informalitet kontrollet për karburantet janë shtirë në cdo cep të Shqipërisë dhe ndaj të gjithë bizneseve.

Report Tv mëson se gjatë kontrollit u bllokua një sasi te jet fuel (karburant avionësh) me përqindje të lartë squfuri nga sa lejohet (me cilësi të dobët), e cila ka hyrë në Sqhiperi.

Pas ndalimit të kësaj sasie, kompanja BP është detyruar ta kthejë mbrapsht sasinë e karburantit, duke sjellë një sasi të dytë me cilësi normale.

Kujtojmë se janë disa emra të mëdhenj të botës së biznesit që janë kapur me shkelje dhe janë gjobitur në kuadër të aksionit anti-informalitet nga kompleksi Taivani që u mbyll, ndërkohë që hotel 'Rogner' në kryeqytet është gjobitur.

/xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • S.m: 02/08/2019 19:31

  Imagjinoni me karburantin e automjeteve cfare behet.keta nuk po pyesin me edhe per aeroplanat.

  Përgjigju
 • Deutschland: 02/08/2019 19:23

  Si mund të luhet me cilësin e karburantit të Avionve?? O Zoot ca dëgjon nga Shqipëria...

  Përgjigju
  • Dritan Gula: 02/08/2019 20:07

   Po këto kjo kompani AIR BP i ka rrjepur shqipëtarët me çmimin e karburantit. Kompani ndërkombëtare demek

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Parashikimi i motit: E diela me shi e shtrëngat

Parashikimi i motit: E diela me shi e shtrëngat