Nuk lëshoi asnjë kupon, tatimet i vënë 'drynin' Taivanit në Tiranë! Braçe: Të jesh kush të duash, zbato ligjin ose mbyllesh (VD)

TIRANË- Mbyllet një prej bizneseve më të mëdhë në Tiranë nga aksioni i anti-informalitetit. Mëngjesin e sotëm, zv. kryeministri Erion Braçe ka njoftuar mbylljen e kompleksit Taivani për shkak se nuk kishte lëshuar asnjë kupon tatimor për klientët e saj.

Ai njofton se është mbyllur kafeneja, restorantet dhe kazinoja e këtij kompleksi. Braçe paralajmëron të gjithë bizneset se të duhet të zbatojnë ligjin pavarësisht miqësive, ndërsa falenderon inspektorët tatimorë dhe ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj për korrektësinë në krye të detyrës.

"Ky eshte Taivani! nga dje ne mbremje i mbyllur i gjithi! Mu ne zemer te Tiranes dhe pa asnje-zero kupon tatimor ne cdo tavoline! Per here te dyte! Keshtu qe mbyllur kefeneja, mbylkur restoranti ne katin e pare, mbyllur restoranti ne katin e dyte, mbyllur kazinoja! Mbyllur te gjitha! Te jesh kush te duash, i madh sa te duash, mik e shok me ke te duash, ose zbato ligjin, ose do mbyllesh! Mos kerko kot, nuk te ndihmon dot kerkush!

Dua te falenderoj edhe nje here inspektoret e Hetimit Tatimor Qender per korrektesine ne kryerje te detyres, ministren Denaj, drejtuesit e Tatimeve dhe cilindo te perfshire ne kete perpjekje konstante per ligjshmeri!", shkruan Braçe.

Postimi i plotë i Braçes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kot: 03/08/2019 16:54

  DO HAPET PRAPE..... PA MERAK!!!!

  Përgjigju
 • Naqja: 02/08/2019 21:26

  Ik mor

  Përgjigju
 • Ilir: 02/08/2019 19:52

  Bllokim me strategji perfekte tamam ne fillim gushti. Kohe pushimesh. Perfitimi politik i madh, humbja e Taiwan minimale pasi Tirana zbrazet ne gusht. BRAVO

  Përgjigju
  • Mon: 02/08/2019 21:59

   Restoranti deri pardje te pakten ishte plot nuk gjeje tavoline te uleshe. Ndersa ti sheh nje konspiracion, nje strategji a ku di une se cfare. Ne vend ta pergezoni se po u bie kokes dhe ketyre qe konsideroheshin te pa prekshem, filloni nga teorite.

 • prec zogaj: 02/08/2019 17:34

  BRAVO,,MINISTRES TE FINANCAVE,,,,VJEDHIN SI DERRA NE MES TE TIRANES,,,MASKARENJ,,THONE QE ATY KA PJESE DHE EDI RAMA,,APO JANE THASHETHEME,,..//

  Përgjigju
  • no-name: 03/08/2019 00:35

   nuk je gabim. e di une shume mire qe ka pasur....por nuk ve dore ne zjarr se ka akoma...

 • Eri: 02/08/2019 16:53

  Ky dikur ne opozite cirrej per Armon.Evazjon fiskal e borxhe ndaj shtetit ne miliona euro.Kur erdhi ne pushtet konia Erion nuk foli fare per evazionin galopant Tek Armo qe beri e po ben Besoja.E kapi per kuponin tatimor.Ky beri 270 milion € evazion sot e denojne me nje qime bytheje

  Përgjigju
 • Neri: 02/08/2019 16:28

  Me duket se filloi filmi per kulle te taiwani

  Përgjigju
 • tirana: 02/08/2019 15:48

  per zzz aty e do teatrin ti mother fucker po ku e ke shtepin ti ? se e bejm teater ose burdello me qe vdiqen shqiptaret lan lesht jasht te vin te shtepia jote te shfryn k.... e di ti qe eshte perfituar ne menyr korruptive

  Përgjigju
 • Fredi: 02/08/2019 15:03

  Derrmoni gjith fundrrinat !

  Përgjigju
 • shqiptari: 02/08/2019 14:04

  Kam qene aty per kafe dhe kur u kam kerkuar kupon tatimor me kane sjelle nje cope leter b...e qe vetem kupon i rregullt nuk ishte.Mendoj se eshte thjesh nje rreng i Rames se pronari eshte ortaku i tij gjithandej.

  Përgjigju
 • Xxx: 02/08/2019 12:25

  Ky ballshjoti ka zaptuar gjysmen e parkut dhe punon pa kupon tatimor

  Përgjigju
 • Vicidoli: 02/08/2019 10:54

  Rrnofte Birisha asht burre muk ka kerkue kupon tatimor

  Përgjigju
  • Robshi PPPD: 02/08/2019 12:21

   Rofte ramtt...qy ben shtettt ere... lum si ne re për modeltt ekominik qe na i ka zilit edh USA reee... mortja

 • Loni: 02/08/2019 10:51

  Ku me duket do me na cu me kafe Floren si dikur , sdo ket me biznese keshtu si ja kan nisur.

  Përgjigju
  • Tahir tarfyci: 02/08/2019 11:36

   Jo e ke shum gabim. Do te behet me i fuqishem dhe ne sherbimin tend si qytetar. Kush esht i zoti te punoj kush nuk esht le te falimentoj. E Megjithate asnje sfalimenton,se te gjitha do ja kaloj klientit,mos u qaj hallin shum.

 • Erik: 02/08/2019 09:29

  Une kam qene per kafe para 1 jave aty dhe çdo here qe kemi porositur pije na kane sjelle kuponin fiskal. Gjithesesi ju lumte per forcen qe tregoni edhe me më te medhenjte, kuponi fiskal duhet bere kulture ne Shqiperi, boll me.

  Përgjigju
  • Neri: 02/08/2019 16:37

   filmat e ketyre nuk kan fund , me duket se po nis plani per kull te taiwani.

  • Erik: 02/08/2019 14:12

   @Tiron, vella re vetem ne fushen e fiskalitetit mos me fol se e kam merak vete.:) Kuponet kane qene te rregullt, i kam te ruajtur.

  • Tiron: 02/08/2019 11:47

   SHUMICA E KTYRE BIZNESEVE TE MEDHA JAPIN IMITIM TE KUPONIT TATIMOR... shumica nuk e kupto e kshu bejne evazion fiskal...

 • zzz: 02/08/2019 09:16

  Jo vetem kaq, por duhen vendosur gjoba te medha sa te kuptoje se deri tani si mik i K/M jo vetem qe ka shkaktuar evazion te madh fiskal, por duhet te sekuestrohet si objekt se e ka perfituar ne menyre korruptive, dhe ne vend te tij te ndertohet Teatri Kombetar. Ky eshte ligji i kapitalizmit social, ata qe fallsifikojne duhet te shpronesohen, vetem keshtu nderohet shteti ligjor demokratik. Duhet bere nje shembull qe te pirdhen te tjeret.

  Përgjigju
  • durresi: 02/08/2019 17:05

   sa ka ne durres plot nje mal dyqane lokale hotele e lloj e lloj e sherbime te tjera plot ca nuk ka rere e zaptuar taksa zero si me qene tezga e famshme

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Shpërthen bombula e gazit në një pallat, policia në vendngjarje

Shkodër/ Shpërthen bombula e gazit në një pallat, policia në vendngjarje