Anulimi i zgjedhjeve/ Petrit Vasili: Dekreti i Ilir Metës ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!

Zv.kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar së fundi në lidhje me dekretin e Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Në një status të tijin në Facebook, Vasili tha se dekreti i presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve ishte shumë i qartë dhe se ky është dekreti i cili ndau atdhetaret nga horrat pa atdhe.

Deklarata e plotë:

Dekreti, që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!!

Dekreti i presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve ishte shumë i qartë në qëllimin dhe instrumentin kushtetues.

Dekreti garantoi pluralizmin politik dhe ruajti unitetin e popullit nga një konflikt civil dhe social shkatërrues duke u bazuar mbi kushtetutën, që sanksionon qartë e prerë këto dy kolona mbajtëse të Republikës tonë.

Sot Shqipëria është më e qetë sepse e ka kuptuar, që presidenti garanti i këtyre dy kolonave është në krye të detyrës dhe i vendosur t'i mbrojë me çdo kusht ato duke mbrojtur në këtë mënyre atdheun e përbashkët.

Çdo qytetar normal, përjashtuar horrat, kërkon zgjedhje dhe jo votime.

Çdo qytetar normal kërkon të jetojë në paqe dhe jo në konflikt e përplasje.

Sot ca horra, që duan votime dhe jo zgjedhje si në kohën e partisë së punës janë lëshuar rrugëve dhe lehin si qentë e rrugës kundër dekretit që mbron pluralizmin.

Sot ca horra duan zjarr e flakë në Shqipëri lehin rrugëve kundra dekretit, që evitoi përplasjen e egër civile.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • Hinglateri: 11/06/2019 16:01

  Haha bufi pulave

  Përgjigju
 • Populli: 11/06/2019 15:53

  Boll ore maskara,ore krye horr,ore kryhajdut,po a ka horra me te medhenj se ju te LSI me Liken e Monen,jeni turpi i ketij vendi,ti me ilacin SOLUDAMIN me Nadir Caushollin qe ropet fukarain nga 74 leke .e 1374 leke,paci gjithe jeten mallkimin tone.

  Përgjigju
 • asolingo: 11/06/2019 14:12

  Po ore lango dime dhe te perlasemi se ju sjeni njerez por shpellare mjaft ju duruam.

  Përgjigju
 • Cubel Breca: 11/06/2019 13:11

  A ka horr dhe hajdut e mashrues me te madh se ky lloj qeni ?????????????????????????????????????? Il mor maskara vetem ti mos u ndjej.

  Përgjigju
 • Maks: 11/06/2019 12:02

  Kur quan veten atdhetar dhe ky palaco qe i mori gruan shokut

  Përgjigju
 • gardianet e votes: 11/06/2019 11:54

  nje dore ne bakllava nje dore ne revani!!! e mban mend si ju quajti luli o vaske??dhe tani ca horra si puna tuaj doni zjarr dhe flake ne shqiperi!!! e thate vet dhe po beheni prap bashke nuk e ka fajin njeri.qe nga gjuha e peshtire qe perdrni dukeni ca mutrash jeni.presioni ne vend tjeter vaske se nuk ndahemi mire pastaj kelysh ....ve.u beri ti ti besh presion shqipetareve.as ere as fjale burrash nuk keni te degjenerum komplet .me bllok ne dore hajna

  Përgjigju
 • DELIRANT REXHEP TRYLYLY LEKA (KASAPI): 11/06/2019 11:54

  O petrit ziu kam një pyetje pse AMERIKA të hoqi vizën e kuqe . Pse nuk jep për ktë përgjigje. Çfar i di ti Shqiptarët budallenj? ? ? Jo mor klyshi i manush mut myftiut ti si bën dot Shqiptarët budallenj. Ti je kart e djegur Reçi është gati për ty e për shefin tat liken prandaj mjaft o zari likes mjaft.

  Përgjigju
  • Labi: 11/06/2019 15:43

   Po ti je kryetari i njerzbe qe kini 29 vjet qe po hani e beni qejf me taksat e popullit,dhe si kini dhene asgje,vetem mashtrime.Edhe ti do perfundosh ne gjykim se ke vjedhur shume.×

Lajmi i fundit

John

Si do të ndahet vota në Kryeqytet? Ja si do të ndaheshin deputetët