Anullohen dy udhëtime në linjën Durrës-Bari për shkak të motit të keq

Foto ilustruese

1580925784_durres.png

Autroriteti Portual i Durrësit ka pezulluar 2 udhëtime për shkak të motit të keq.

Janë pezulluar udhëtimet e linjës Durrës – Bari të trageteve “Bari” dhe “AF Marina”.

Udhëtimet ishin parashikuar të niseshin mbrëmjen e sotme rreth orës 23.00 por për shkak të kushteve të këqija atmosferike nuk do të kryhen.

Agjencitë e lundrimit kanë njoftuar tashmë pasagjerët për këto ndryshime dhe do të njoftohet përsëri për udhëtimin pasi situata të kthehet në normalitet.

“Agjencitë lundrimore kanë bërë njoftimin e të gjithë pasagjerëve për këto ndryshime, deri në një njoftim të dytë për rikthimin në normalitet.

Ndërkohë, trageti i linjës Durrës-Ankona është nisur pa problem drejt destinacionit, sot në orën 17:00, pasi situata në këtë Port paraqitet më e qetë”, shkruhet në njoftimin e Autoritetit Portual Durrës.

Gjithashtu kërkohet mirëkuptim nga të gjithë udhëtarët, për vonesat e krijuara.


Lajmi kryesor:

Ulen temperaturat/ Dëborë në Kukës, Dibër e Korçë, zbardhet edhe Dajti! Shumë fshatra mbeten pa energji (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë