Anulohet supersfida e Seria A/ Juventus paraqitet në stadium, por mungon Napoli

Pamje nga stadiumi

Supersfida e javës së tretë të Seria A mes Juventusit dhe Napolit përfundimisht nuk do të luhet. Kjo pasi Napoli nuk ka udhëtuar në Torino me pretekstin e përhapjes së koronavirusit, pasi më herët dy lojtarë të saj rezultuan pozitiv. Ndërkohë Liga e Seria A që herët në mëngjes bëri thirrje që Napoli të merrte masat dhe të udhëtonte për këtë ndeshje, por këta të fundit thonë se autoritet lokale shëndetësore nuk i kanë lejuar.

Në këto kushte ndeshja do të vendoset në tavolinë me rezultatin 3-0 në favor të Juventusit, që është paraqitur në stadium pavarësisht lajmeve për Napolin. Këtë vendim Lega e Seria A e ndërmerr për të mos krijuar precedentë në të ardhmen.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, mbyllen hetimet, shoferi fajtor për aksidentin në Bullgari! Prokurori: Humbi kontrollin nga shpejtësia e lartë