Apeli e la pa vulë, Basha i jep 'imazh' të ri grupimit të tij politik

Apeli e la pa vulë, Basha i jep 'imazh' të ri grupimit të tij politik

Slogani i ri i Lulzim Bashës

TIRANË- Pasi Gjykata e Apelit e la pa vulë dhe ia kaloi atë Sali Berishës, Lulzim Basha është ‘zhveshur’ nga privilegjet që i jepte drejtimi i partisë më të madhe opozitare në vend. Në selinë ku ushtron funksionin, kanë nisur ndryshimet.

Basha po i jep grupimit të tij politik një imazh të ri, ndërsa në zyrë është vendosur slogani i ri, 'Shqipëria Meriton më Shumë'. 

Pas vendimit të Apelit, Lulzim Basha në mbledhjen me ekipin vendosi që t’i drejtohet Gjykatës së Lartë me rekurs. Por teksa procedurat ligjore do marrin kohën e tyre, duket se Basha synon një identitet të ri, atë të demokratëve euro-atlantikë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma