Apeli e la pa vulë, Basha i jep 'imazh' të ri grupimit të tij politik

Apeli e la pa vulë, Basha i jep 'imazh' të ri grupimit të tij politik

Slogani i ri i Lulzim Bashës

TIRANË- Pasi Gjykata e Apelit e la pa vulë dhe ia kaloi atë Sali Berishës, Lulzim Basha është ‘zhveshur’ nga privilegjet që i jepte drejtimi i partisë më të madhe opozitare në vend. Në selinë ku ushtron funksionin, kanë nisur ndryshimet.

Basha po i jep grupimit të tij politik një imazh të ri, ndërsa në zyrë është vendosur slogani i ri, 'Shqipëria Meriton më Shumë'. 

Pas vendimit të Apelit, Lulzim Basha në mbledhjen me ekipin vendosi që t’i drejtohet Gjykatës së Lartë me rekurs. Por teksa procedurat ligjore do marrin kohën e tyre, duket se Basha synon një identitet të ri, atë të demokratëve euro-atlantikë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shëkmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira

'Goli i shpejtë na prishi punë', Bledi Shëkmbi pas eliminimit: Ndeshjet në shtëpi janë më të vështira