Apeli për ndihmë i familjes që iu dogj banesa: Kam ngelur mes katër rrugëve, s'kam mundësi të ndërtojë shtëpi të re

BELSH- Nevruz Kasa nga fshati Seferan i Belshit apel për ndihmë: Nuk kemi mundësi të ndërtojmë shtëpi të re. Ngjarja ndodhi mbremjen e 17 majit ku shtëpia u shkrëmbua nga zjarri i rënë si pasojë e defektit elektrik Kryefamiljari Nevruz Kasa rrëfen ngjarjen mes lotësh. 

"Kur hyra brenda në një dhomë hapa derën dhe shoh një ndricim i madh. Hyra te dhoma e cunit tavani qe djegur komplet dhe  rrëzuar. Telefonin se gjeta dhe dola thirra vëllain pastaj ai njoftoi të gjithe me rradhë. Erdhi zjarrëfiksja policia. Mu më dogj i gjithe malli, shtëpia, kam ngelur mes katër rrugve", tha ai. 

Atë natë ai ishte i vetëm në shtëpi, ndërsa bashkëshortja e sëmurë ndodhej në Greqi për kurim. 

"Gruan e çova në Greqi se kam për të operuar nga kanceri  i gjoksit dhe u bllokuan andej. Po te kishte qenë nusja djali dhe mbesa në ate dhomë do ishin djegur të gjithë", tregon ai. 

Shtëpia dyshohet se u dogj nga një shkëndijë elektrike. Tashmë familja e përbërë nga pesë anëtarë ka mbetur në qiell të hapur. Në gërmadha kanë vendosur një çadër të dhuruar nga bashkia e Belshit.  "Tani kërkojm ndihme nga shteti bashkia se jam në qiell te hapur", tha Kasa. 

Kryefamiljari apelon për ndihmë pasi nuk kanë të ardhura për të ndërtuar shtëpi të re. Gjithashtu kanë hapur një numër llogarie per të gjithë ata që kanë mundësi të kontribuojnë.

Të dhënat e llogarisë për këdo që dëshiron të kontrubuojë për familje Kasa
 

r.k./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Marko: 28/05/2020 23:22

  Po kush je ti mo emigrant qe tallesh me fatkeqsin e tjetrit nxirre fityren te qifsha ropt

  Përgjigju
 • Emigrant: 28/05/2020 08:14

  Ky eshte nje dallaverexhi qe nuk ja gjen shokun.kujdes ju qe jeni prekur sepsei ka lote krokodili .e ka djegur vete shtepine sepse ishte duke u shembur .sepse ky eshte nje pijanec i qelbur

  Përgjigju
  • Marko: 28/05/2020 23:25

   O emigrant po kush je ti mo qe tallesh me fatkeqsin e tjetrit nxirre fityren po te jesh burr×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet 58-vjeçari në Fier, i ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës