Aplikimet në Universitete, 19-21 shtator raundi i dytë me formularin A3 (VIDEO)

Sot nis raundi i dytë i aplikimeve ku maturantët do të kenë sërish mundësi të plotësojnë formularin A3 me 10 preferenca.

Më shumë 7 mijë maturantë nga 15 mijë që u regjistruan në fakultet të ndryshme gjatë raundit të parë janë ekselentë.

"Në krahasim me dy vitet e fundit ka patur numër më të lartë studentësh të regjistruar në raundin e parë kurse ata çregjistruar janë vetëm 170 nga 300 që ka pasur në dy vitet e fundit", u shpreh kreu i rrjetit Akademik Shqiptar Arjan xhelaj

Kreu i Rrjetit Akademik Shqiptar shpjegon se me datë 19 nis raundi i dytë i aplikimeve me formularin A3 ku rreth 9000 mijë aplikantë do të ketë mundësi të plotësojnë formularin brenda tre ditëve.

"Për raundin e dytë procesi i regjistrimeve për maturantët fitues do të nisë më 30 shtator dhe do të përfundojë më 9 tetor". tha më tej ai.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin