Arben Malaj në Repolitix: Jam me Gjermaninë, negociatat hapen me 60 %Ish-ministri i financave Arben Malaj ka thënë se beson se me 60% BE do të vendosi për hapjen e negociatave me Shqipërinë për anëtarësim. Ai ka shtuar se i beson përfundimeve të Gjermanisë për hapjen e negociatave por që duhet të kryhen detyrat e vendosura.

"Unë jam me hapjen e negociatave si Gjermanët, mbi 60 %. Do të bëhet marrveshje dhe do të hapen. Nëse Maqedonia e merr bekimin nuk duhet të ketë debate pse... Ne na e ka bërë të qartë Gjermania që na ka thënë. Shteti më i fortë i Europës na e ka bërë të qartë. Prandaj them që mund të gjejmë marrveshje. Gjermania ka hapsira për të bllokuar të bind Francën. " ka thënë ndër të tjera Malaj.


Lajmi kryesor:

A do të hapen negociatat Shqipëri-BE? Panariti në Repolitix: Refuzimi shton influencën ruse! Malaj: Me 60% hapen


  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?×

Lajmi i fundit

John

Fushë Krujë/ 17-vjeçarja i denoncoi se e drogonin dhe e shfrytëzonin si prostitutë! Të rinjtë hakmerren, tritol shtëpisë së saj