VIDEO/Argjentina mposht Brazilin në një ndeshje ku shpërtheu dhunë mes tifozëve

Nicolás Otamendi shënoi golin e vetëm në fitoren 1-0 të Argjentinës pas një sherri mes tifozëve që vonoi fillimin e lojës.

Shumë tifozë erdhën në stadiumin Maracana për të parë Lionel Messin në ndeshjen e tij të fundit të mundshme në Brazil, një superklasiko në kualifikimet e Kupës së Botës kundër nikoqirëve.

Në vend të kësaj, ata panë Nicolás Otamendi të shënonte golin e vetëm në një fitore 1-0 për Argjentinën pas një përleshjeje mes tifozëve që vonoi fillimin e lojës.

Kampionët e Kupës së Botës i shkaktuan Brazilit humbjen e parë në shtëpi ndonjëherë në kualifikueset e Kupës së Botës. Ishte humbja e tretë radhazi e Brazilit në turneun e Kupës së Botës- një tjetër shenjë negative për trajnerin e ri Fernando Diniz.

Por para nisjes së ndeshjes pati një incident mes tifozëve ku shpërtheu një përleshje e ashpër. Menjëherë pas himnit kombëtar, lojtarët u futën sërish në dhomat e zhveshjes dhe fillimi i takimit u shty për rreth 20 minuta për shkak të përplasjeve mes tifozëve. Më pas tensioni u reflektua gjatë lojës ku tifozët e Brazilit fishkëllenin çdo prekje të topit nga ana e argjentinasve.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane

Gjermania vlerëson angazhimin e Malit i Zi ndaj reformave evropiane