Armë të hedhura në shtëpinë e pabanuar, fëmijët gjejnë 2 kallashnikovë në Pogradec

POGRADEC- Gjatë mesditës së sotme, teksa po luanin, 2 fëmijë të mitur kanë gjetur 2 armë zjarri, kallashnikov në një banesë në Pogradec pronari i së cilës jeton në emigrim prej vitesh, në Angli.

Policia mbërriti në vendngjarje, ndërsa dyshohet se armët janë hedhur në oborrin e shtëpisë, pasi ngjitur me shtëpinë është një rrugicë, në të cilën kalojnë njerëzit e lagjes.

Teksa kanë nisur hetimet, janë siguruar dhe kamerat e një banese për t’i hedhur dritë ngjarjes dhe për të zbuluan personin qe ka hedhur armën në banesën e mbyllur.

 

J.GJ./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Itali/ Si nëpër filma, 11- vjeçari lë shkollën dhe niset për të vizituar Romën: Doja të shihja Koloseun!