Armina Mevlani u drejtohet burrave: Ose bëni punët e shtëpisë, ose paguani dikë të pastrojë

Armina Mevlani u drejtohet burrave: Ose bëni punët e shtëpisë, ose paguani dikë të pastrojë

Armina Mevlani dhe Shkelzen Berisha

“Burri nuk të ndihmon në shtëpi, a mund të shkohet deri tek ndarja?”- ishte kjo tema e diskutimit mbrëmjen e djeshme në “Goca dhe Gra” dhe mendimi i përbashkët i moderatoreve ishte “po, nëse kjo është e vazhdueshme”.

Moderatorja Armina Mevlani tha se në bashkëjetesë kur të dy partnerët punojnë, është e domosdoshme që secili të japë kontributin e tij në punët e shtëpisë. Ajo tha se partneri ose duhet të të ndihmojë, ose duhet të paguajë dikë për ndihmë.

“Unë them dy janë mundësitë, ose të ketë mundësi ekonomike të të sjellë dikë të të pastrojë, ose përvish duart çun i dashur. S’ka, shtëpia është e të dyve. Të dy duhet të kontribuojnë në mënyra të ndryshëm. Të dy janë në punë. Mendoj se të gjithë burrat janë të rrëmujshëm. Mund të ketë ndonjë radhë domethënë. Është njëri në ‘Tik Tok” që hekuros çarçafët dhe i shkruajnë gratë ‘mos je serial killer’ se ai hekuros”- tha Armina.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 04/11/2022 01:27

  Kur jetoja ne Tirane,ne pallatin perballe nesh jetonte nje petagog i ekonomikut.E gjithe familja e tij,ai vete,gruaja dhe dy djemte e rritur benin punet e shtepise,asnje dallim,te gjithe punonin njelloj,ishin familje shume e rregullt.Shoqeria shqiptare do te kishte qene shume me e mire,sikur te gjithe te vepronim keshtu.

  Përgjigju
 • Nena: 03/11/2022 12:50

  Po kishim me pagu ndonje punëtore,ne gjoftese na jep ndonje lek nga ato qe i ka vjedh Sali hajduti popullit,sa gra fycka jane kujtojnë se te gjithe jane te pasur si ajo,me lek te vjedhura e lek krimi,vjehrri jot i ka duart me gjak,ben me mire mos me fol

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se do zbulohet pronari i 400 mijë € të vjedhura nga pastruesja?×

Lajmi i fundit

Berisha gjithë inatin e ka me SHBA për ‘non gratën’, jo me Ramën e McGonigal

Berisha gjithë inatin e ka me SHBA për ‘non gratën’, jo me Ramën e McGonigal