Arrestimi i Nuredin Dumanit, dy prokurorë belg zbarkojnë në prokurorinë e Elbasanit! Dyshohet se 37-vjeçari ka kryer vrasje me porosi në Belgjikë

Arrestimi i Nuredin Dumanit, dy prokurorë belg zbarkojnë në prokurorinë e Elbasanit! Dyshohet se 37-vjeçari ka kryer vrasje me porosi në Belgjikë

Makinat e prokurorëve belg në prokurorinë Elbasan

Dy prokurorë belg kanë zbarkuar në prokurorinë e Elbasanit, ku janë pritur nga kreu i këtij institucioni Kreshnik Ajazi. Gazetari Ronaldo Gjoshi raporton se prokurorët ndodhen në Elbasan në lidhje me arrestimin e Nuredin Dumanit, ku dyshohet se ai të jetë i përfshirë në veprimtari kriminale në Belgjikë dhe në kryerjen e vrasjeve me porosi të grupeve kriminale.

Dumani u vu në pranga para pak ditësh vetëm pak orë pasi ishte plagosur pas përplasjes me armë që pati me Talo Çelën në Papër të Elbasanit. Pas atentatit ai u plagos dhe u strehua në Fier, por që u kap nga policia. Fillimisht u njoftua nga policia për BMË-në që u qëllua me breshëri dhe që ishte më targa të vjedhura në qytetin e Durrësit që në prill të vitit 2021. Mjeti BMË ishte i Nuredin Dumanit dhe pas shkëmbimit me armë zjarri që mendohet se ka pasur me Talo Çelën, braktisi makinën dhe u largua nga vendi i ngjarjes menjëherë pas të shtënave. Gjatë kontrollit policia gjeti në automjet një kallashnikov edhe një bidon me 5 litra benzinë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot