Arrestohet 58-vjeçari në Fier, i ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës

Arrestohet 58-vjeçari në Fier, i ofroi rryshfet policit që të përshpejtonte marrjen e pasaportës

Foto ilustruese

FIER- Një 58-vjeçar është arrestuar pasi tentoi të korruptonte punonjësin e Policisë së Rendit, për të përshpejtuar procedurat për marrjen e pasaportës.

Personi me inciale E. B., me banim në Fier i ofroi rryshfet punonjësit të Policisë, me qëllim që ai ta ndihmonte për tërheqjen e pasaportës.

Sipas policisë,  materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, për veprën penale "Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 10/07/2020 23:31

    Ne Shqiperi pagesa per pashaporten duhet bere dy llojesh:nje per procedura standarte,nje per ta pershpejtuar.Keshtu do evitohej ndonje korrupsion I mundshem dhe gjithecka do jete e ligjeruar.Ketu ne U.S.A.pagesa eshte me dy lloje,kur do te te vije me shpejt paguan me shume .Une kur e perserita para disa vjetesh,vendosa te paguaj ekstra qe te me vinte me shpejt,brenda dy javesh,ne mos gaboj pagova 100$.Nuk do ishte keq qe dhe Shqiperia ta merrte modeling amerikan si rreferim per pagesen e kohen e berjes te pashaportave! .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Hummels po pret transferimin te Real Madridi, 'Galaktikët' marrin vendimin

Hummels po pret transferimin te Real Madridi, 'Galaktikët' marrin vendimin