Zbardhet vrasja në Dukagjin dhe kapet autori/ 55-vjeçari u ekzekutua nga djali i xhaxhait

Zbardhet vrasja në Dukagjin. Një ditë pas ekzekutimit të 55-vjeçarit Lazër Arraj është arrestuar si i dyshuar kryesor Marash Arraj 26-vjeç, kushëriri i parë i viktimës, djali i xhaxhait, banues në fshatin Shtoj i Ri. Autori është arrestuar në zonën e Shoshit. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur për konflikte të mëparshme mes familjeve, ndërsa i riu do të akuzohet për vrasje dhe armëmbajtje.

Arraj u vra me armë zjarri në fshatin Palaj në zonën e thellë të Shoshit në qarkun e Shkodrës në Malësinë e Dukagjinit. 55-vjeçari jetonte në Shkodër, ndërsa kishte shkuar në fshat për të marr zahiretë e dimrit, por duket se dicka ka shkuar keq me djalin e xhaxhait, që e vrau. 

Lazer Arraj u gjet i vrarë në rrugë, ndërsa ishin nipërit e tij që jetojnë në fshat të parët që e panë. Pjetrushi, siç njihej, ka qenë duke u kthyer për në Shkodër, ku edhe banonte. Mbrëmjen e djeshme fshati u blindua nga forca të shumta policie. Report Tv siguroi foton e viktimës Lazër Arraj.

Viktima Lazër Arraj

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

 • CAPALIKU: 22/10/2019 22:59

  Ma hall ka ky qe ka vra se do e vujn gjithe jeten edhe gjumin do ta bajn nje sy myll e nje sy hapur-plus hasmeri tan jeten,e si perfundim ky shume shpejt do ti shkojn mbrapa kushrinit se e ka vertetu jeta keshtu rastesh.

  Përgjigju
 • Pu pu pu: 22/10/2019 15:59

  Kjo asht shipnija jon ,kjo asht pasqyra qe na ka lan turku te shifemi,kemi dy shipri njere ne qe ka zaptu turku qe mos baft hajer dhe pjesa e shqipris qe nuk e zaptoj turku qe mos baft hajr qe nuk e zaptoi me dashje,qe shqiptart te shofin veten ne pasqyr kur doju duhet ,sic keni qen dhe si do jeni

  Përgjigju
 • Kafsha: 22/10/2019 14:54

  Ky eshte suksesi me i madh i fqinjëve , që i mbollen shqiptarit në shekuj idene e vëllavrasjes! Shpejt urgjentisht te ngjallet Enveri të shpetoje kombi! Vetëm ai i pastron minjtë!

  Përgjigju
 • Reni: 22/10/2019 14:22

  Komunitet monster tu shk**dhejsh robt,vrasin cunin e xhajes per prona,ptyyyyy rrace bastarde

  Përgjigju
 • Proka: 22/10/2019 12:36

  Gjake te humbur nuk ka,do dalin ne sheshe shkaqet e vrasjes . Mekat i madhe te vritet njeriu ne fshatin e vet pa asnje arsye.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Organizuan manifestim gjatë ndeshjes Tirana-Kukësi, vihen nën hetim 6 persona, gjobitet pronari i lokalit që i lejoi të futeshin brenda