Arrestohet militanti me maskë e kapsolla dhe që i 'dridhte' zinxhirin policisë! PD i del në mbrojtje (VIDEO)

tubimin e djeshëm të opozitës nuk munguan protestues të maskuar që me armë të ftohta provokonin dhe sulmonin kordonin e policisë. Njëri prej tyre, Armando Gecaj, 26 vjeç, është pikasur nga kamerat në disa nga momentet e dhunës që u shënuan si para kryeministrisë, ashtu edhe para Parlamentit. Report Tv sjell pamjet e tij gjatë momenteve të ndryshme në protestë.

Fillimisht nxjerr nga xhepi i xhupit të tij një numër të madh kapsollësh, dhe nis t'i shpërthejë para kordonit të policisë të vendosur në hyrjen e kryeministrisë.

Një militant i Partisë Demokratike, pasi në protestë ka mbajtur flamurin e Partisë Demokratike.

Shfaqet me shashka në duar, gjithmonë në rreshtin e parë të protestuesve. Më tej tek Parlamenti. Aty heq me forcë gardhin metalik të vendosur para godinës së Kuvendit që u tentua të sulmohej nga protestuesit, dhe që detyroi policinë që për herë të parë në këtë protestë, të përdorte gazin lotsjellës, që nuk ishte i nevojshëm në momentin që u ça kordoni me efektivë tek Kryeministria.

Protestuesi me maskë në fytyrë që i duken vetëm sytë, mban në duar edhe një zinxhir.

Ai tashmë është arrestuar nga Policia e Tiranës, dhe ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë, pasi edhe vetë ka pësuar lëndime në trup gjatë përplasjeve.

Është i njëjti që Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje.  

Ish-deputeti Bardh Spahia i ka shkuar në spital protestuesit, i cili qëndron në krevat i prangosur në një dorë. Para ish-deputetit, protestuesi, këtë radhë i pamaskuar thotë se nuk ka qenë prezent në asnjë skenë dhune.

Protestuesi i arrestuar ne spital

"Veç kam protestuar. Kam pas një zinxhir. Shi si e kam shpinën, më kan qëlluar në shkelma, këto shenja nuk rrejnë atë se çfarë më kanë bërë mua. Të ma sjellin një kamer që kam qëlluar, nuk i kam gjuajtur kujt, kam mbajtur një zinxhir në dorë, një video tma sjellin mua që i kam nxjerrë policit kapsollë", thotë militanti i PD-së duke ju drejtuar Bardh Spahisë.

Protestuesi tregon shenjat e dhunes

Nga ana e tij, ish-deputeti i drejtohet policëve në salën e urgjencës të spitalit, duke thënë se si mjek që është në profesion, ka ardhur të sigurohet se i lënduari është duke marrë trajtimin e duhur. Në një status në Facebok, Bardh Spahia bën publik edhe emrin e protestuesit, Armando Gecaj 26 vjeç.

"Dhunë e terror barbar ndaj protestuesve. Policia e kthyer në vegël qorre të një regjimi kriminal të shkërmoqur de facto tashmë. Ky është Armando Gecaj, 26 vjeç, i lidhur me pranga, ndërsa ka kontuzione, edema dhe hematoma të shkaktuara nga dhuna shtazarake e disa njerëzve të veshur me uniformë që zbatojnë urdhra partiak të eproreve të tyre te inkriminuar deri në fyt, Lleshi e Rama. Dhunë qorre militante, Polici e keqpërdorur", shkruan Bardhi.

Por teksa ngre këto pretendime kundër policisë dhe pro militantit partiak, ndoshta Bardh Spahia ende nuk i ka parë momentet e dhunshme të 26-vjeçarit në protestën e djeshme, të nëntën antiqeveritare, që nisi në 18:00 dhe përfundoi në orën 22:00.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, si po punon qeveria për të përballuar emergjencën e tërmetit?

Komento

Komente

 • Tahip: 14/04/2019 20:49

  Bardh spahia, motren ropt ca te kesh ti dhe ai shpellari! Ashtu te rri me pranga ne dore sic i ka hije shpellarit

  Përgjigju
 • peoples: 14/04/2019 19:25

  Mos rastesisht te gjithe rrugaceria kriminaliteti zbriti nga Tropoja?PPo ai njeriu i zi Biberaj nje tjeter Tropojan kriminel vjell vrer.Po kryekrimineli Sali Berisha?Nuk e ka bere kot ate filmin Taken per Tropojanet I biri i kriminelit Ali Spahia qe ka gisht per dy prillin jo rastesisht ndodhet atje...Trring tring Ciftelia ben synet Ali Spahia...

  Përgjigju
 • Klajdi: 14/04/2019 18:52

  Hajde se te pret universiteti ne burg,mos u bej merak.

  Përgjigju
 • Emigranti: 14/04/2019 18:47

  Shikojani mire fytyren ketij tipi se mund te vije momenti qe ta shikoni drejtor policije ne tropoje ne qofte se nje dite largqofte vijne prap ne pushtet keta te shpellave.....

  Përgjigju
 • Shkodrani: 14/04/2019 18:03

  Rrahne qenin mytne ne dajak atë qjelbsin . Ai kafsh e egër e ka vendin mas hekurave

  Përgjigju
  • Irma: 14/04/2019 23:06

   Shpellari i Sales I tund zinxhirin në provokim policeve te popullit. Ta province ketu ne Amerike, Ku do kishte perfunduar ky funderrine e shoqerise shqiptare qe na turperuan vendin tone.

  • Nik: 14/04/2019 21:17

   Cfaredo qe te kete bere ku djale policia nuk ka asnje te drejte qe ta preke me dore. Policia nuk eshte gjykate. Ne hekura duhet te perfundojne te gjithe ata qe kane urdheruar dhe nxitur dhunen e policise ndaj protestuesve duke filluar nga policet qe e kane dhunuar brutalisht kete qytetar, tek drejtori i pergjithshem I policise, ministri i mbrendeshem leshi, si dhe zv. Kryeministri Erjon brace moi. Ne te kundert lufte kinder kesaj qeverie e policie bande.

 • Hinglateri: 14/04/2019 17:47

  Shpellare zgjebsa

  Përgjigju
 • ILIRET: 14/04/2019 17:29

  Ne se PD identifikohet me tipa te tille, u shofte kjo fare e keqe.

  Përgjigju
 • Ali Beu: 14/04/2019 17:20

  A e shikoni pak vedin se si flisni???Sipas jush ku eshte ndryshimi mes jush dhe ketij veper-keqit??...hahhahah jam duke qeshur,futeni brenda zagarin e PD-se se pak e ka burgun,ptuuu pjelle e keqe

  Përgjigju
 • Fty: 14/04/2019 17:16

  Hajde te votosh keta pastaj. Me njerez injorant dhe primitiv

  Përgjigju
 • toni: 14/04/2019 16:45

  mos e mbani ne spital,futeni te stall e derrave

  Përgjigju
 • Beni: 14/04/2019 15:40

  Eshte dashur edhe ty me ta bo shpinen mete but se barkun or bir kurve,ti qe mbron kriminelet si puna e ketij banditi duhet te ishe edhe ti,a jane quna nenash edhe ato policet qe ky vandal,qe ti sot e vizitove ne spital ,u plagosen 6 police te shtetit ae more mundimin ti vizitoje si mjek per tu interesuar per ta,se neser mund te jeni ne pushtet qe kurr nuk keni per marre pushtet keto police dote jene perseri polic o pleher.

  Përgjigju
  • Kusheriri i hajdutit te Rinasit: 14/04/2019 16:58

   Rrjepjani lekuren ketij Talibani, shikoni fytyren e ketij barbari te zbritur nga malet, njesoj si te hajdutit te vrare ne Rinas, Poshte kriminelet e Sali serbit dhe sherbetoreve te tyre.

 • drakobia: 14/04/2019 15:13

  Ti do jesh heroi i demokracise.. Ruaji keto foto e kur te vije e djsthta do maresh pozicion te rendesishem.. Fotot mos i hiq nga xhepi se me ato do besh karrjere..

  Përgjigju
 • kasem gahinji: 14/04/2019 14:56

  edhe se mjek,bardh spahia nuk duhej lejuar te futej e te takohej me nje te ndaluar.nuk eshte me deputet,por ish,pra asgje,si gjithe te tjeret.per sherbimet ka mjeke te sherbimit qe kujdesen.bardhi duhet te qendronte jashte urgjences,ne sallen e pritjes.duhet tu tregohet vendi gjithsejcilit.

  Përgjigju
 • roni: 14/04/2019 14:56

  keta jane plehrat e PD ai do rjepur se i ben provokim policise ketu se ka mire gjenerali po tregohet shume teper tolerant.

  Përgjigju
 • Naimi: 14/04/2019 14:08

  Ata qe shkaktuan 21 Janarin e 2011 duan me cdo kusht qe te shkaktojne nje tjeter 21 Janar jo si i pari qe pati kater por me sa me shume viktima sepse keshtu i ka udhezuar Karpushini

  Përgjigju
 • Fran: 14/04/2019 14:04

  Paskan filuar tia bejne kurrizin me te bute se barku..Haken ti punojne

  Përgjigju
 • tori: 14/04/2019 13:54

  Arrestojeni,rrifeni si qen ket trim te poshter perfaqsues I bandave te tropojes me banim ne Tirane.Nxjerreni jasht maskarain Spahia,qe I jati I tij vrau 4heroit e demokracis ne Shkoder.Mundesisht te shikohet mundesia e ndalimit dhe e perzanies nga Tirana e tropojaneve qe vec vjedhjeve,vrasjeve,hajdutlleqeve e pa tjeter spiunlleqeve nuk din gja me ba.Jo me kot shkodranet I quajne tropojanet KARADUZA.Hajduti I Rinasit,fatime sokoli,Brecani,Kuliqi ete te gjthe tropojanet po e traumatizojne Tiranen,nxirreni jashte ato

  Përgjigju
 • Shqiptar: 14/04/2019 13:50

  keta jane ata qe shkatrrun vendin ne 97,keta jane qe duan konfuzion tek qytetaret edhe tani qe ta kthejne vendin ne stan te pd qe ilir meta me shoke si sali , monika mediu dhe company te fshihen nga drejtesia . Mos u perkulni kundrejt tyre ata sdun vec anarki

  Përgjigju
 • Alia: 14/04/2019 13:49

  Rrahne mar kopilin,brez i degjenerum.

  Përgjigju
 • Berat: 14/04/2019 13:34

  Do ta fusin zinxhir e do ta nxjerin tel o i shkret

  Përgjigju
 • Populli: 14/04/2019 13:20

  Te futen brenda dhe neqoftese ka gjyqetar qe ti liroje te artestohet gjyqetari brenda ne salle o do behet shtet o ska me.Nuk po marrim vesh perse vonohet artestimi i organizatoreve

  Përgjigju
 • Erik: 14/04/2019 13:18

  S'e kuptoj pse ben si k.rve tani qe je i lidhur dhe e di c'te pret? Beje si tiger sa ishe mes turmes me maske, tani ben si kotele e vogel qaramane. Pak te kane bere, te ishte policia e Saliut do ishe i enjtur ne te gjitha anet, ne mos kishe pefunduar ne ndonje kanal i hedhur me leve pas kokes. Mbeshtetje per Policine e Shtetit, jemi me ju.

  Përgjigju
  • Pordhestuesit: 14/04/2019 15:47

   Hahahahahahafiks. Tani o Bardhi shiko cme kane bere o lelele kurrizi. Ne proteste dridhte zinzhirin tani qan

 • agim: 14/04/2019 13:06

  U dashka dhe me i be mjekim mutit poshter,hipni hu e perzeene nga spitali i cili mbahet me parat e popullit,largone qelbsiren

  Përgjigju
 • Populli: 14/04/2019 12:58

  Te gjithe shqiptaret ne krah te policise se shtetit Plehrat e Kane vendin me burg bashke me kupolen e PD asnje tolerim

  Përgjigju
 • dulja: 14/04/2019 12:54

  kjo eshte PD qe se ka hequre masken kurre keta jane miqte te ruseve dhe serbeve keta jane turpi i kombite

  Përgjigju
 • Like: 14/04/2019 12:42

  Ngofheni ne dru se atehere e kupto mire

  Përgjigju
 • ledi: 14/04/2019 12:37

  Bardh Spahia i buri Ali Spahise qe ka dore tek masakra e 2 Prillit, del ne mbrojtje te bandiit qe tallej me policine . Shikoni dhe Adem Dollapin qe kerkon ta pengoj per veprimin me kapsollet kunder policise, dhe ai nuk pyet . Cfar muti don Spahia qe del ne mbrojtje ? Si duhet te pergjigjet policia kunder banditeve. Harroji ky legen shkodre ,qe Saliu dhe Basha vrane kater te pafajshem me 21 Janar .Policia sot nuk vret ,por ka te drejten e zotit dhe ligjit, qe ti arrestoj dhe ti coje oara drejtesisr keta bandite, qe bejne trimin me shtetin. Asnje tolerim, bile Luli dhe Bardhi duhet te arrestohen per skenarist te dhunes te perseritur

  Përgjigju
 • Tan_Tironci: 14/04/2019 12:25

  Kurrizin me te bute se barku. Edhe atij zagarit, Soahise.

  Përgjigju
 • Maks: 14/04/2019 12:25

  Tani shteti te veri autoritetin ose te dorzohet krimit

  Përgjigju
 • Koli: 14/04/2019 12:19

  Thoni si te doni por nga viti 2050 kismet behet drejtor ka.

  Përgjigju
 • Sali palla: 14/04/2019 12:16

  Suksese djalit ne jeten e re te burgut qe e coi PD dhe LSI

  Përgjigju
 • Kritik: 14/04/2019 12:14

  Ehhh more shpellar. Shume e lehte per tu vertetuar qe ke qene ti. Xhinset njesoj, atletet njesoj, bluza njesoj, xhupi njesoj, koka(dhe pse nen kapuc) njesoj. Pak te kane zbutur duhej icik me shume per ty more qelbesire periferike

  Përgjigju
 • No mercy: 14/04/2019 12:09

  Keta Huliganet e Partise se Provincialeve Manipulatore te marrin denimin e merituar!!

  Përgjigju
 • Qytetar i Tiranes: 14/04/2019 12:02

  Futeni ne biruce dhe mjafton 2 police te FNSH-se te hyjne te vetem aty qe ta bejne mos njoh veten, te shohim si do reagoje kur te shohe police here tjeter ne rruge.

  Përgjigju
 • Dani: 14/04/2019 11:59

  Të të pjerrin dru, rrugaq.

  Përgjigju
 • ela: 14/04/2019 11:56

  po e liruat vdekshi qe te gjithe ,jane futur njerezit per 100 euro korupsion pasiv dhe jo kete malokun.rac e qelbur

  Përgjigju
  • Robi: 14/04/2019 17:30

   Ky shpellari i Tropojes Duhet te jete pranuar ne regjimentin naziskin te Mamurrasit me komandant Flamur Herman Geringun

  • genci: 14/04/2019 14:36

  • Tosi: 14/04/2019 14:25

   Koken tek zinxhiri i tankut, ajo i ben derman shpellarit nga Tropoja, vellait te Klevis Krricit te faros

  • Lulzim: 14/04/2019 14:02