Arrestohet në Maltë një ndër personat më të kërkuar të Evropës

Një ndër personat më të kërkuar të Evropës, i cili ishte në kërkim prej 16 vjetësh, është arrestuar në Maltë pasi kishte vrarë në mënyrë brutale një burrë.

Christopher Guest More Jr, 41-vjeç, u largua nga Britania e Madhe pasi torturoi dhe rrahu për vdekje, Brian Waters para dy fëmijëve të tij të rritur në vitin 2003.

Guest More Jr thuhet se ka shkuar në fermën e z. Waters në Knutsford, Cheshire, për të zgjidhur borxhin e drogës.

Ai u arrestua të enjten mbrëma, tha Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA).

Tre burra të tjerë, John Wilson, 69, James Raven, 60 vjeç dhe Otis Matthews, 41 vjeç, po vuajnë dënime të përjetshme për vrasjen e Brian Waters në Burnt House Farm në Tabley më 19 qershor 2003.

Waters, 44 vjeç, drejtonte një fermë të kanabisit kur 3 burrat sulmuan pronën e tij për ti kërkuar para.

44-vjeçari u lidh në një karrige para se të rrihej dhe më pas ishte djegur.

 

A.AG/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Hoti: Shumë shpejt hiqen pengesat për rifillimin e bisedimeve me Serbinë