Arrestohet në Han të Hotit i kërkuari nga Spanja, në portin e Durrësit pranga turkut me dokumente false (EMRAT)

Arrestohet në Han të Hotit i kërkuari nga Spanja, në portin e Durrësit pranga turkut me dokumente false (EMRAT)

Foto ilustruese

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim Spanja për vjedhje është ndaluar në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër, ditën e sotme.

Për 35-vjeçarin e identifikuar si Klisman Ndoj (Marku) gjykata spanjolle ka caktuar masën “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhja”, kryer në kuadrin e organizatës kriminale.

“- sepse pas verifikimeve dhe shkëmbimit të informacioneve ndërmjet strukturave homologe të Interpolit, rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar, me masë sigurie “Arrest në burg”, nga autoritetet në Spanjë, për veprën penale “Vjedhja”, kryer në kuadrin e organizatës kriminale. Vijon bashkëpunimi për të finalizuar ekstradimin e këtij shtetasi”,-njofton policia.

Po ashtu, një 47-vjeçar turk i identifikuar si Yusuf Adet është arrestuar në flagrancë në PKK Port, Durrës pasi nga kontrolli i dokumentacionit rezultoi se posedonte një leje qëndrimi në Francë, të dyshuar të falsifikuar.

“ pasi nga kontrolli i dokumentacionit rezultoi se posedonte një leje qëndrimi në Francë, të dyshuar të falsifikuar. Dokumenti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”,-njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan prokurorive të Shkodrës dhe Durrësit, për veprime të mëtejshme.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?