Arrestohet shtetasi serb, mediet në Beograd: Spiunonte për llogari të Shërbimit Informativ Shqiptar dhe atij të Kosovës

Arrestohet shtetasi serb, mediet në Beograd: Spiunonte për llogari të Shërbimit Informativ Shqiptar dhe atij të Kosovës

Foto ilustruese

Autoritetet serbe kanë arrestuar një shtetas serb siç shkruajnë mediet vendase “me pretendimin se spiunonte për llogari të Shërbimit Informativ Shqiptar dhe agjencive të inteligjencës në Kosovë”.

Sipas mediave në Beograd, personi u arrestua në Jagodinë, një qytet në Serbi.

“Arrestimi u bë në kuadër të hetimeve dhe ndjekjes së mëtejshme të një grupi personash që përbënin rrjetin e inteligjencës të krijuar në territorin e Serbisë nga me urdhër të Agjencisë së Inteligjencës Shtetërore të Shqipërisë (SHISH) dhe agjencive të inteligjencës së Kosovës”, shkruajnë mediet serbe.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Durrës/ Po pastronte pusin e ujit në banesën e tij, 65-vjeçari rrëshket aksidentalisht dhe vdes

Durrës/ Po pastronte pusin e ujit në banesën e tij, 65-vjeçari rrëshket aksidentalisht dhe vdes