Arritje e madhe në karrierë, Torino firmos me mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Arritje e madhe në karrierë, Torino firmos me mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Kevin Haveri

Kevin Haveri është lojtari më i ri i Torinos në Serinë A të futbollit në Itali. Mbrojtësi shqiptar, i lindur në vitin 2001 kishte përfunduar në optikën e klubit "Granata" pas fitimit të kampionatit të Serisë D me Riminin. Tanimë mbrojtësi i Kombëtares shqiptare do duhet të bindë trajnerin Ivan Juric për një vend në ekipin e parë dhe një fanellë titullari.

Mëngjarashi luan në fashën e majtë të mbrojtjes, teksa ka dalë nga Mantova dhe ka luajtur me Riminin për dy sezone. Haveri për disa ndeshje ka qenë pjesë e Shqipërisë U-17 dhe U-19, teksa ka marrë ftesë edhe nga ekipi i parë i Shqipërisë, edhe pse nuk ka debutuar.

Torino ka vlerësuar lojtarin, duke i blerë kartonin për 300 mijë euro, teksa firma vlen deri në 2026. Sezonin e shkuar me Riminin, djaloshi kuqezi luajti në 25 ndeshje dhe asistoi në një rast.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS