Arta Vorpsi për Report Tv: Kërkesë GJK për njohje të mandatit, pres fillimin e punës

Arta Vorpsi i është drejtuar sot me një kërkesë drejtueses së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tushës  ku i ka kërkuar që mandati i saj si anëtare e kësaj Gjykate të njihet.

E kontaktuar nga gazetari i Report Tv, Arsen Rusta për kërkesën e saj ndaj anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese për njohjen e mandatit , Arta Vorpsi është shprehur: I jam drejtuar zyrtarisht GJK dhe drejtueses së saj dhe po pres fillimin edhe administrativisht të marrëdhënieve të punës.

Kjo do të thotë se Vorpsi po pret që të marrë zyrën dhe mjetet e punës për të nisur si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. 


Lajmi kryesor:

'Beteja' për të njëjtin vend/ Vorpsi shkon si këshilltare në Kushtetuese! GJK: Njohim Xhaferllarin (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja