Artan Hoxha (presidenti) i shkon poshtë ballkonit Berishës: Lironi Sali Berishën se nuk mban më, duhet të ngrihen gjithë shqiptarët

Artan Hoxha (presidenti) i shkon poshtë ballkonit Berishës: Lironi Sali Berishën se nuk mban më, duhet të ngrihen gjithë shqiptarët

Artan Hoxha poshtë ballkonit të Berishës

“Regjimi i Edi Ramës është i fortë, por Sali Berisha është edhe më i fortë”, tha presidenti në tentativë, që nuk u bë dot pikërisht se u kërcënua me një dosje.  

Hoxha tha se "edhe rilindasit kur lenë takim në këtë rrugë thonë takohemi te rruga e Salës, te kjo rruga që sot quhet e “Shpresës” dhe ju jeni pelegrinët e saj, jeni pelegrinët e fitores në zgjedhjet e vitit të ardhshëm, dhe arkitekti i fitores do të jetë Sali Berisha".

Sipas tij, kjo që i është bërë PD nga regjimi, Gjykatat dhe Rilindja, është thyerje e rendit natyror dhe jo vetëm e ligjeve.

Analisti u shpreh se lirimi i Sali Berishës është një betejë.

“Lironi Sali Berishën se nuk mban më. Është arrestuar në kundërshtim me ligjin, kushtetutën e logjikën. Nuk është thjesht një demokrat i arrestuar, nuk është thjesht lideri i opozitës, por është një njeri që i kanë bërë një padrejtësi, ndaj dhe duhet të reagojë gjithë shoqëria”, tha Hoxha.

/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Linda: 11/04/2024 14:18

  Kete "intelektualin" qe shkon posht ballkonit e terheq kultura " naziste" e familjes Berishes e ka qartesuar e bija Arrita me bluzen e zeze qe kerkon te marri me dhune Tiranen shpifanjosja malokja plakushja Tropojes!

  Përgjigju
 • Pena: 11/04/2024 13:05

  Ky I ashtuquajturi prof. Pisllek dhe ish spiun, do te kete planifikuar ndonje pisllek te ri, qe po rimerr rishtas ne mbrojtje kriminelin Nongrata!! Pisllekun e tij e shpjegon Frojdi,stili I tij te Marr vemendje, qe e perdor ne kohe, duke mbrojtur pisllekun e Madh!!!! Zoti na ruajte nga ky Pisi prof!!!

  Përgjigju
 • Vori: 11/04/2024 11:28

  imagjinoni ktë flamur nokën me saliun ne ktye ne pushtet, se çfar i punojnë Tironës?!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta