Arti i rrallë, fenomenet natytore
marrin jetë mbi trupin e femrës

Arti i rrallë, fenomenet natytore<br />marrin jetë mbi trupin e femrës
John Poppelton nga Kalifornia ka gjetur një mënyre interesante për të shprehur imagjinatën e tij.
Ai pikturon skena spektakolare nga natyra në shpinën e femrave.
 
Artisti përdor mbi lëkurën e butë të femrave ngjyrat fluoreshente të portokallisë e jeshiles dhe pastaj i fotografon ato me rezultate mahnitëse.
 
Projekti i tij quhet “Nën dritën e errët...” dhe konsiston në “arratisjen” e trupit brenda fenomeneve natyrore si perëndimi i diellit në Afrikë, oqeanet tropikale apo stuhi shiu nën dritën e hënës.

Të gjitha këto panorama hidhen me origjinalitet mbi trupin e femrave.
art
art
art
art

Redaksia Online
(al.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Debatet që do të formojnë një Parti të re Demokratike

Mero Baze: Debatet që do të formojnë një Parti të re Demokratike