'Artisti i Merituar' me pension minimal, spitali nuk i mundëson ilaçet

Shyqyri Alushi, i njohur ndryshe si 'Bilbili i këngës popullore', ndodhet prej 10 ditësh në spital, ku nuk i është mundësuar blerja e ilaçeve.

Report Tv mëson se familjarët e tij i kanë marrë ilaçet me shpenzimet e tyre ndërkohë që pensioni i Alushit është minimal.

Artisti Shyqyri Alushi në spital

Shyqyri Alushi mban titullin 'Artist i Merituar', dhe 'Krenaria e qytetit të Shkodrës' dhe është këngëtar i shquar i ahengut dhe këngës popullore qytetare shkodrane.  

Ky nuk është rasti i parë dhe i vetëm kur artistët në vendin tonë jetojnë në kushte jo të mira ekonomike ,pavarësisht kontributit të tyre të vyer.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turp: 02/03/2019 11:39

    TURP TURP TURP Artistët, shtresa më e diskriminuar e 30 viteve demokraci!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)