As 24 orë në qeli, piloti që vrau Caroline kërkon të fillojë punë që në të ardhmen t’i ulet dënimi, punonjësit e burgut: Dukej sikur sapo ishte kthyer në shtëpi

Nuk kanë kaluar as 24 orë në qelinë “VIP” për 32-vjeçarin, pilotin i cili mbyti bashkëshorten e tij dhe përdori foshnjën si aksesor për të kamufluar krimin.

Nuk ka kaluar as 24 orë dhe piloti ka kërkuar që të fillojë punën në burg, në mënyrë që në vitet në vazhdim t’i shërbejë për ulje të dënimit.

Sipas mediave vendase, Charalmabos gjatë paradites së sotme ka zhvilluar një takim me drejtoreshën e burgut ku edhe i tha se ndihet shumë i kënaqur me faktin që ndodhet në qelinë “VIP”.

Gjatë takimit të tyre i cili u zhvilluar me qëllim që drejtoresha të njihte 32-vjeçarin, ai i parashtroi kërkesën për të filluar punë.

Punonjësit e burgut, u shprehën se sapo dera e madhe dhe e rëndë e qelisë së tij u mbyll “piloti dukej sikur sapo ishte kthyer në shtëpi”.

Vrasësi i Carolines u dërgua në qelinë “VIP”, aty ku ndodhen njerëzit të cilët kanë kryer krime të një rrezikshmërie të ulet, si për shembull krimet e korrupsionit.

Fillimisht ai u mendua të dërgohej në burgun e grave, por vendimi ndryshoi dhe zgjodhën opsionin e qelisë “VIP”.

Ky vendim erdhi me qëllim sigurimin e shëndetit fizik të pilotit pasi krimi që ka kryer ai ka zemëruar dhe kriminelin më të rrezikshëm të burgut më të famshëm grek, “Koridalos”.


Lajmi kryesor:

Piloti mbyti bashkëshorten në gjumë, 'vlon' çështja e kujdestarisë së fëmijës, nëna e Caroline: Më mori vajzën, nëse më merr edhe mbesën do të jetë ‘goditja’ përfundimtare


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?×

Lajmi i fundit

John

‘Më pak është më shumë’, arti minimalist në sytë tanë