Asfaltohet një tjetër rrugë, Veliaj: Më e aksesueshme për lëvizjen e mjeteve dhe kalimtarëve

Investimet e Bashkisë së Tiranës në nivel kapilar po vijojnë duke prekur çdo rrugicë të kryeqytetit. Gjatë ditëve të fundit, punonjësit e Mirëmbajtjes së Rrugëve po punojnë për të rehabilituar dhe asfaltuar disa rrugë në kryeqytet, duke u kujdesur për shtresat asfaltike, trotuaret dhe ndriçimin.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj thekson se ndërhyrja në rrugën “Teli Ndini” e bën me komode lëvizjen e këmbësorëve dhe mjeteve.

Dorë me një - rrugë e re! Çunat iu përveshën punës në rrugën "Teli Ndini" për mirëmbajtjen e shtresave asfaltike, duke e kthyer në më të aksesueshme për lëvizjen e mjeteve dhe kalimtarëve.

Tani po! ”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Punimet në infrastrukturë jo vetëm që lehtësojnë lëvizjen e qytetarëve, mjeteve dhe mallrave, por i japin një vlerë tjetër pronës.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, si po punon qeveria për të përballuar emergjencën e tërmetit?

Komento