'Asllani është e ardhmja', Lautaro Martinez: Më habiti se s'më foli për disa ditë

'Asllani është e ardhmja', Lautaro Martinez: Më habiti se s'më foli për disa ditë

Asllani dhe Lautaro

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez është rrëfyer për "La Gazzetta dello Sport" për titullin kampion që zikaltërit fituan dhe sezonin e mirë. Sulmuesi argjentinas nuk harroi të përmendte edhe mesfushorin Kristjan Asllani, që sipas tij është e ardhmja. Lautaro zbulon edhe një detaj, me shqiptarin që nuk i foli për disa ditë.

"Titulli? Është një kënaqësi që zgjat për të gjithë jetën. Inter është shtëpi ime, kështu jam ndjerë nga dita e parë në Milano. I detyrohem gjithçka shoqërisë dhe tifozerisë zikaltër, ta ngrija trofeun si kapiten ishte e jashtëzakonshme. Skuadrës i kam thënë që në fillim që një kapiten ka nevojë për të gjithë, dhe ata më kanë mbështetur gjithnjë.

Një shembull? Në fillimin e sezonit fola me Asllanin dhe i thashë se duhej të “gjallërohej” pak, të bënte më shumë. Nuk më foli për disa ditë, por pastaj më falenderoi, ai ka gjithçka për të qenë lojtari i së ardhmes", tha Lautaro mes të tjerash.

Duket se veç besimit të klubit, edhe shokët e skuadrës shohin te Asllani mesfushorin e së ardhmes.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Erik: 21/05/2024 15:15

    O po c'po thoni aman?! Nje permendje e emrit ne dukje per keq, e beni sikur eshte bere per te lavderuar Asllanin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek

Shpërndante kanabis me doza në lokalet e Vlorës, arrestohet 27-vjeçari grek