Asnjë humbje jete, 11 raste të reja në 24 orët e fundit me COVID-19

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 11 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete.

Nga 1915 testime të kryera rezultuan pozitiv 11 qytetarë në këto bashki: 3 raste në Tiranë, 2 në Vlorë, nga 1 rast në Shkodër, Elbasan, Lezhë, Kavajë, Kamëz, Tepelenë.

Aktualisht janë 99 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 8 pacientë, ndërsa është shëruar 1 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,053 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (13 Korrik 2021)

Raste të reja ditore      11

Të shëruar në 24 orë     1

Të shtruar në spitale      8

Humbje jete në 24 orë   0

Testime ditore                1915

Testime totale             839,303

Raste pozitive             132,608

Raste të shëruara        130,053

Raste Aktive                        99

Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            40

Elbasan           13

Fier                  10

Vlorë                9

Korçë             8

Shkodër          6

Lezhë                5

Durrës              4

Kukës               2

Gjirokastër        2

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!