Aspak kreativë! Berisha dhe Meta dalin me logo që shkarkohet falas në internet (FOTO)

Aspak kreativë! Berisha dhe Meta dalin me logo që shkarkohet falas në internet (FOTO)

Foto në internet me logon e njëjtë si koalicioni 'Bashkë fitojmë'

Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë publikuar ditën e sotme logon zyrtare të koalicionit të tyre “Bashkë fitojmë”. Mirëpo, duket se nuk janë lodhur shumë për të menduar për një logo origjinale. Logoja është dy duar të shtrënguara me ngjyrat rozë dhe blu. Ngjyra blu mund të lidhet me Partinë Demokratike, e ndërsa lind pyetje pse dora tjetër është ngjyrë rozë dhe jo e kuqe që mund të lidhet me Partinë e Lirisë. Kjo ka një shpjegim të thjeshtë, sepse dyshja Meta dhe Berisha nuk janë munduar aspak për bërë një logo, por e kanë marrë gati nga ato që jepet mundësia për t’i shkarkuar falas në internet.

Logoja e vjedhur e koalicionit Berisha-Meta

Gjithashtu, mjafton një klikim i thjeshtë në internet “hands shake, heart” dhe dalin dhjetëra logo identike me atë të këtij koalicioni, ku ndryshon vetëm ngjyra.

Foto në internet me logon e njëjtë si koalicioni 'Bashkë fitojmë'

Njëjtë edhe në koalicionin e 6 marsit, Berisha dhe Meta edhe atëherë dolën me një logo dhe emër të kopjuar nga koalicioni i Qendrës së Djathtë në Itali, e drejtuar nga Silvio Berlusconi,  'La casa delle liberta', që do të thotë "Shtëpia e lirisë".

Logo e koalicionit Berisha-LSI në 6 mars

Logoja e koalicionit të Silvio Berlusconi


Lajmi kryesor:

Berisha dhe Meta ‘sfidojnë’ Celibashin, regjistrojnë koalicionin ku përfshijnë PD! Zyrtarizojnë emrin: Bashkë fitojmë! Publikohet logoja


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

'5 Pyetjet'/ Kreshnik Spahiu: Vula ju dha Berishës sepse është pjesë e pazarit PS - Rithemelim

'5 Pyetjet'/ Kreshnik Spahiu: Vula ju dha Berishës sepse është pjesë e pazarit PS - Rithemelim