Atak kardiak mbrëmjen e së hënës, ndërron jetë legjenda e Gjermanisë dhe Interit

Atak kardiak mbrëmjen e së hënës, ndërron jetë legjenda e Gjermanisë dhe Interit

Ish-futbollisti Andreas Brehme

Ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçarë një prej emrave më të shquar të futbollit gjerman si Andreas Brehme. Ish-mbrojtësi i majtë ka pësuar një atak kardiak të hënën mbrëma, ndërsa pavarësisht se është transportuar në spital nuk ka mundur t’ia dalë.

Brehme ishte protagonist absolut në fitimin e Botërorit me Gjermaninë në 1990 kundër Argjentinës në Romë të Italisë, ndërsa në nivel klubesh ai ka luajtur me klube si Bayern Munchen dhe Inter. Brehme ishte prekur shumë në fillim të këtij viti kur mentori dhe ish-trajneri i tij Franc Becenbauer ndërroi jetë.  

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Or tej: 20/02/2024 13:17

  Pushofsh ne paqe or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Arta: 20/02/2024 11:45

  Shkuan u vaksinuan per kovidin po ikin di mizat

  Përgjigju
  • Beni: 21/02/2024 18:36

   Kjo eshte e verteta po te trashet mendojne ndryshe

 • Turi: 20/02/2024 10:35

  Gjynah ishte shume i ri , mesa duket dhe sporti nuk ndikon shume ne jetegjatesime e njeriut sepse kane vdekur shume sportiate nga atak kardiak

  Përgjigju
  • Lindi: 20/02/2024 11:28

   Sporti e konsumon njeriun. Si makina qe plotson kilometrazhin.

 • e drejta: 20/02/2024 10:32

  RIPOSA IN PACE CUORE NERAZZURRO

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë