'Atentat i mirëorganizuar', gazetari Qyno: Kundërshtarët e kanë ndjekur deri në kryeqytet (VIDEO)

Gazetari Elton Qyno në një lidhje telefonike në Report Tv tha se ky është një atentat i mirëorganizuar nga dora kriminale, ndërsa ata e kanë ndjekur  deri në kryeqytet. Ai thotë se Gjini po udhëtonte në një zonë shumë pranë rezidencës ushtarake Turke në Tiranë, zonë e cila ka qenë e populluar me kalimtarë, kur mjeti i tij ka shpërthyer shumë fort, duke dëmtuar plotësisht makinën.


Lajmi kryesor:

Atentat me tritol makinës së vëllait të Tonin Gjinit i vrarë një vit më parë! Të plagosur dhe dy kalimtarë, një 14 vjeçar dhe një italian. Pamjet e atentatit (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kurti dënon sulmin ndaj Trump: Mosmarrëveshjet politike në demokraci duhet të shprehen përmes fjalës dhe protestës

Kurti dënon sulmin ndaj Trump: Mosmarrëveshjet politike në demokraci duhet të shprehen përmes fjalës dhe protestës