Atentat mafioz në Selanik/ Autorët qëllojnë 3 herë nga makina në lëvizje 41-vjeçarin, vdes pas eci disa metra

Atentat mafioz në Selanik/ Autorët qëllojnë 3 herë nga makina në lëvizje 41-vjeçarin, vdes pas eci disa metra

Foto nga vendngjarja

GREQI – Një 41-vjeçar nga Gjeorgjia është vrarë ditën e sotme rreth orës 14:00, në një rrugë kryesore në Stavroupoli, Selanik. 

Gjeorgjiani, i cili sipas mediave greke është i njohur për autoritetet, u qëllua me armë zjarri nga një person që brenda një makine në lëvizje.

Sipas mediave greke, në makinën nga ku u qëllua për vdekje 41-vjeçari - tip “Renault”, pa targa – dyshohet të kenë qenë dy burra dhe një grua.

Gjeorgjiani u qëllua me 3 plumba, në rrugën “Vassili Tsitsani”, sapo kishte zbritur nga motori që drejtonte dhe kishte hequr kokoren. Plumbat e kanë kapur në shpinë dhe në shpatull.

Vrasja ka ndodhur pranë një këndi lojërash për fëmijë.
 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria