Atentati në Bulqizë për fabrikën e Ferrokromit, autori më herët ka rrahur babanë 26-vjeçarit Tollja

Foto e makinë së qëlluar me armë

Zbardhet atentati në Bulqizë, ku burime për Report Tv thonë se ngjarja e sotme ka ardhur si pasojë e konflikteve të vjetra mes dy familjeve Tollja dhe Zeneli për shkak të minierës së ferrokromit në Tërnovë, e cila është në pronësi të familjes Tollja. 

Burime për Report Tv thonë se Besmir Zeneli ka ndjekur nga Qyteti i Ri deri në hyrje të Bulqizës Erlind Tolljan dhe e ka qëlluar me breshëri arme zjarri.

Para dy-tre muajsh Besmir Zeneli ka rrahur babanë e 26-vjeçarit Erit Tollja, i cili ishte dhe shënjestra e atentatit. 


Lajmi kryesor:

Bulqizë, atentat pas sherreve për fabrikën e Ferrokromit, shpëtojnë dy kushërinjtë/ Flet një prej shënjestrave: Autori më ka rrahur mua dhe djalin muaj më parë, dyshoj se atë e mbron shefi i komisariatit (EMRA+FOTO)


er.k./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:×

Lajmi i fundit

John

Agron Duka ‘përfshinë’ edhe të vëllanë në fushatë: Me 25 prill do bëjmë gol të gjithë bashkë