Ati i Shenjtë lutet për mbarësi 
2 ditë para vizitës në Tiranë 

Ati i Shenjtë lutet për mbarësi <br />2 ditë para vizitës në Tiranë 
Papa Françesku ka shkuar mbrëmjen e djeshme në Kishën e Shën Mërisë në Romë për të kërkuar mbrojtjen e Virgjëreshës me rastin e udhëtimit të tij në Tiranë, të dielën në 21 Shtator.

Papa Françesku u prit nga arqipeshkvi i kësaj kishe, Santos Abril y Castello dhe është falur për përreth gjysmë ore përpara imazhit të Salus Populi Romani. Lutja e Papës u mbyll me këndimin e “Salve Regina”.
  
Parolin: Papa mbështet integrimin europian të Shqipërisë 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës për takimin e Ohrit

Kurti raporton sot para deputetëve të Kosovës për takimin e Ohrit