Çifti martohet në trenin me shpejtësi 125 milje në orë, aty ku u takuan për herë të parë

Kemi dëgjuar shpesh herë që një burrë i ka propozuar për martesë të dashurës së tij në vendin ku janë takuar për herë të parë, si simbolikë e kurorëzimit të lidhjes së tyre aty ku ajo nisi, por kurrë nuk kemi parë një çift që të jetë martuar në një vend të tillë e sidomos kur bëhet fjalë që pikëtakimi i parë të ketë qenë një tren.

Diçka e tillë ka ndodhur në linjën hekurudhore Londër Paddington – Swansea, ku Vince Smith dhe Leah Anderson, burrë e grua, zgjodhën të martoheshin, pasi ishin takuar në një tren për herë të parë.

Ata zhvilluan dasmën në bordin e trenit me miratimin e autoriteteve përkatëse, me praninë e një prifti që dhe drejtoi ceremoninë.

Të sapomartuarit u takuan në një tren tetë vjet më parë dhe babai i zonjës Anderson ishte një sinjalizues hekurudhor për 51 vjet.

Mendohet të jetë dasma e parë në Mbretërinë e Bashkuar që mbahet tërësisht në një tren që ishte në lëvizje me një shpejtësi 125 milje në orë.

Të ftuarit u larguan nga treni në Cardiff dhe çifti i lumtur vazhdoi në Sëansea për natën e tyre të dasmës.

K.M//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Dumani prezanton në Kuvend raportin e SPAK: Jemi prokuror dhe jo inkuizitor

Dumani prezanton në Kuvend raportin e SPAK: Jemi prokuror dhe jo inkuizitor