Augsburg ndal Dortmundin në Bundesligë, tri pikë për Uolfsburg dhe Leipzig (Renditja)

Lojtarët e Dortmund

Bundesliga gjermane e futbollit zhvilloi këtë të shtunë pesë nga ndeshjet e javës së 15-të. Në udhëtimin në Augsburg, Dortmund u ndal në barazimin 1-1. Demirovic në të 23 minutë shënoi për vendasit, teksa Malen në minutën e 35 shënoi për verdhezinjtë.

Tri pikë edhe për Bochum, që mundi 3-0 Unionin e Berlinit. Fitore në udhëtim për Uolfsburg që mundi 0-1 Darmstadt me golin e Majer. Heidenheim mundi 0-1 Mainzin. RB Leipzig fitoi në shtëpi 3-1 me Hoffenheim.

Me një ndeshje mangut, Leverkusen kryeson me 36 pikë, katër më shumë se Bayern Munich që ka dy ndeshje pa zhvilluar. Leipzig dhe Stuttgart vijojnë më pas në renditje. Në fund Union Berlin, Mainz dhe Darmstadt.

Bundesliga, raundi i 15-të:

E shtunë - 15:30

Augsburg 1-1 Dortmund (Demirovic 23' / Malen 35')

Bochum 3-0 Union Berlin (Asano 45+5', Paciencia 54', Stoger 78')

Darmstadt 0-1 Uolfsburg (Majer 63')

Mainz 0-1 Heidenheim (Pieringer 12')

RB Leipzig 3-1 Hoffenheim (Klostermann 34', Forsberg 71', Simajan 74' / Kabak 42')

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Sot Kuvend/ Opozita interpelancë me dy ministra! Balla raporton për 'krimin', Manastirliu për rezultatet e PISA