Avokati: Veseli erdhi në Hagë vullnetarisht! Do kërkoj gjykimin e tij në liri

Avokati: Veseli erdhi në Hagë vullnetarisht! Do kërkoj gjykimin e tij në liri

Avokati i ish- kryeparlamentarit, Ben Emmerson është kujdesur të theksoj disa çështje në mbrojtjen e tij para gjykatës së Gjykatës Speciale në Hagë.

"Veseli duhet të prezumohet i pafajshëm për të gjitha akuzat dhe për të gjitha qëllimet. Gjykata do të marrë një kërkim që zoti Veseli do të lirohet. Doja që të shënohet që ndonëse është përmendin fakti që Veseli është arrestuar, ju si gjykatës duhet të dini që Veseli erdhi këtu në Gjykatë në bazë të një marrëveshje për të ardhur vullnetarisht dhe dorëzimi i tij u bë përmes avokatit", tha Emmerson


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Pas Thaçit dhe Krasniqit, Veseli në Hagë: Them me bindje të plotë se jam i pafajshëm! Qytetarët të mos mërziten me Hagën, po bëjnë detyrën që u kemi kërkuar ne (Mesazhi i plotë)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura