‘Babai vrau mamin’, vajza e 40-vjeçares shpërthen në lot kur sheh nënën të vdekur! Njofton të vëllanë në telefon

‘Babai vrau mamin’, vajza e 40-vjeçares shpërthen në lot kur sheh nënën të vdekur! Njofton të vëllanë në telefon

1715852366_4.jpg

Vajza vrapoi drejt nënës e shtirë në tokë e vdekur. Mediat greke kanë zbuluar të tjera detaje të trishta nga vrasja e 40-vjeçares Enkelejda Danaj nga ish-bashkëshorti i saj. 40-vjeçarja ishte nënë e dy fëmijëve, një vajze dhe një djali.

Një prej vajzave ka qenë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe i thirri policisë “Ndoshta është nëna ime”.

Detajet i ka dëshmuar një banore e zonës në Menidi, e cila ka treguar se vajzën e pa në gjendje shoku duke folur në telefon dhe duke thënë se babai i saj ka vrarë nënën e saj.

Ajo shpërtheu në lot dhe me një foto të nënës në celular pyeste policin nëse gruaja e vrarë ishte mamaja e saj 40-vjeçare.

"Një vajzë e vogël erdhi këtu në vendin e ngjarjes, dhe tha 'ndoshta është nëna ime' ndërsa ajo po qante. Ajo i tregoi një foto Policisë dhe kështu u identifikua si nëna e saj. Ajo tha se mamaja e saj nuk shkoi në punë sot dhe pasi ia tregoi fotografinë policisë, u tha se babai i saj e kishte vrarë”.

“Ajo fliste në telefon dhe thoshte ‘më kanë vrarë mamanë, kanë vrarë mamanë ime, ajo ishte shumë e tronditur”.

"Ajo po thoshte 'ndoshta babai im e vrau, ai e gjeti atë rrugës për në punë'. Siç shpjegon dëshmitarja, vajza me siguri në atë moment ka qenë duke folur me vëllain e saj dhe i ka thënë: “Babi ka vrarë mamin”.


Lajmi kryesor:

Greqi/ Vrau ish-gruan shqiptare me thikë, arrestohet 50-vjeçari! Pranon gjakftohtë krimin: S'jam penduar! U denoncua 3 herë për dhunë, nesër dilte në gjyq


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë