Barcelona shpallet kampione e Spanjës!

Barcelona shpallet kampione e Spanjës!

Barcelona është kurorëzuar kampione e Spanjës në stadiumin Riazor katër ndeshje përpara përfundimit të La Ligës, duke mundur 2-4 Deportivë La Korunjën, në fushën e kësaj të fundit.

Titulli kampion, së bashku me Kupën e Mbretit, përbën fitoren e 18-të të dyfishtë në historinë e klubit, me Ernesto Valverde dhe lojtarët e tij që e dominuan kampionatin si kurrë më parë.

Ndeshja nisi me një korridor në ndër të katralanasve, të cilët një javë më parë fituan Kupën e Mbretit. Më pas nisi spektakli në fushë.

Ekipi i drejtuar nga Valverde shënoi dy gola deri në minutën e 37-t, me Cotinho-n fillimisht dhe më pas Messi-n. Në fundin e pjesës së parë vendasit shkurtuan dioferencën, ndërsa në minutën e 64-r befasuan jo pak kur barazuan shifrat në 2-2.

Në minutat në vijim Barcelona u zgjua dhe falë Messi-t shënoi edhe dy gola të tjerë, duke e çuar në 86 numrin e pikëve, 11-t më shumë se Atletico e vendit të dytë kur kanë mbetur edhe 3 ndeshje.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Më pak se një minutë lojë, ndëshkohet Ballkani në Turqi (VIDEO)

LIVE/ Më pak se një minutë lojë, ndëshkohet Ballkani në Turqi (VIDEO)