Balla i kthehet Berishës: Ti dhe familja jote vodhët mjediset e klubit sportiv Partizani! SPAK të përgjigjet në ç'pikë janë hetimet

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka kthyer përgjigje Berishës i cili hodhi dyshime mbi drejtësinë në vend se kontrollohet nga maxhoranca. Balla i kujtoi Berishës privatizimin e mjediseve të klubit sportiv Partizani, ku i bëri thirrje SPAK të tregojë se në ç'pikë janë hetimet dhe nëse ish-kryeministri është thirrur për t'u marrë në pyetje.

"U shprehe Sali për SPAK, the Skrap, po ketë drejtë se SPAK ndaj teje ende nuk po vepron. Kuvendi në mars të 2017 ka miratuar një raport përfundimtar të një komisioni hetimor ku edhe me votën e Metës ti je kallëzuar penalisht për shpërdorim të rëndë detyre, ushtrim të ndikimit të paligjshëm dhe korrupsion nga Kuvendi. Unë i bëj thirrje SPAK t'i kthejë përgjigje Kuvendit se ku gjenden hetimet për këtë dhe për hetimet për vjedhjen të mjediseve të klubit sportiv Partizani. SPAK ka deklaruar e një prokurore e ka marrë këtë çështje por sot është në nderin e SPAK të thotë në ça niveli janë hetimet dhe a është thirr Berisha për vjedhjen e një prej pronave më të mëdha në Tiranë, ku aty ti dhe dhëndri yt keni ndërtuar plot 20 mln euro pasuri me 100 mijë dollarë privatizim dhe çohesh ti tani e na bën ne moral", tha Balla.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët përplasin PD-PS! Basha: Rama s’i lan dot duart! Spiropali: Do përgjigjesh para drejtësisë! Berisha: Kjo aferë zgjidhet me protesta! Miratohen anëtarët e rinj të AMA-s


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tajlandë/ Ish-polici qëllon me armë zjarri në një kopsht, 31 të vrarë, mes tyre edhe fëmijë dhe më pas vret veten

Tajlandë/ Ish-polici qëllon me armë zjarri në një kopsht, 31 të vrarë, mes tyre edhe fëmijë dhe më pas vret veten