Banorët e Astirit të mbuluar me batanije dhe jorganë, kalojnë natën jashtë banesave (VIDEO)

Banorët e Astirit kanë kaluar natën e djeshme jashtë banesave duke qenë se ishin paralajmëruar nga IKMT se dje do të nisnin shembjet në këtë zonë. Banorët kanë kaluar natën në lokalet e zonës dhe janë pajisur edhe me batanije për të përballuar temperaturat më të ulëta gjatë orëve të natës.


Lajmi kryesor:

Mbyllet aksioni, IKMT shemb 33 objekte tek 'Astiri! 25 banorë në hetim për bombat molotov, 1 i arrestuar /Video


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë