Banorët kundër shembjes së banesës: Pronari i tokës na ka bërë premtime të rreme

Banorët kundër shembjes së banesës: Pronari i tokës na ka bërë premtime të rreme

Një prej banorëve që protestojnë kundër shembjes së banesës në kryeqytet është shprehur për mediat se pronari i tokës i ka premtuar më herët transferimin në disa banesa në zona të ndryshmë të Tiranës.

Por sipas tij ky ka qenë një mashtrim sepse asnjë hap konkret nuk është hedhur.

Nga ana tjetër banori thotë se kanë dokumente të rregullta dhe tentativa e shtetit për shembjen e banesës është totalisht e paligjshme.


Lajmi kryesor:

Banorët rreth gjashtë orë përplasje me përmbaruesit për pronën! Lleshaj liron kryepolicin e Tiranës


  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu