Banorët thanë flenë me armë te koka, Gledis Nano flet për vjedhjet në Shënkoll: Janë marrë masa

Pas denoncimit në Report Tv të banorëve të Shën Kollit, se flinin me armë tek koka pasi hajdutët po bënin kërdinë me vjedhjet, drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano tha se janë marrë masat në lidhje me vjedhjet.

‘Në lidhje me vjedhjet në Shënkoll janë marrë masat. Në lidhje me fluksin e festave janë marrë masat. Sa i përket vjedhjeve në Lezhë, DVP e Lezhës, që hetojnë krimet e vjedhjes janë angazhuar dhe kemi hetime që shumë shpejtë do të japin rezultat. Në lidhje me personat në kërkim, bashkëpunimi me agjencitë ndërkombëtare është në nivelet më të larta. Ky bashkëpunim ka dhënë rezultatet e veta. Shikohet si një mundësi dhe aset në duartë e PSH për rezultatet pozitive për zbulimin e ngjarjeve kriminale. Ngjarja e pazbuluar e 21 janarit. Nuk dua të flas më gjatë pasi përbënë sekret hetimor dhe është nën hetim. Për qarkullimin në superstradën e Lezhës që nuk ka sinjalistikë. Në kemi përcaktuar njollat e zeza të aksidenteve, do të rritet numri i shërbimeve të policisë në këto zona, po kështu në bashkëpunim me institucionet kompetente në këtë fushë do të kërkohet rritja e sinjalistikës’-tha Nano


Lajmi kryesor:

Drejtori i Policisë raporton te 'Siguria': Këtë vit 23 krime më shumë nga grupet e strukturuara dhe organizatat kriminale mafioze, vjet ishin 16! 30% e vrasjeve, brenda familjes


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Meta përkujton Ibrahim Rugovën: Ideatori i realizimit të pavarësisë së Kosovës